Prof. Dr. Teksen ÇAMLIBEL

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1968 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni okul birincisi olarak bitirdi.

Kazandığı sınav ile Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası için önce Johns Hopkins Hospital ve Medical Collage of Ohio’da bulundu.

İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını 1979 -1981 yılları arasında Albany Medical Collage of Newyork’da tamamladı.

Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten hemen sonra Marmara üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu.

1990 yılında International Hospital Kadın hastalıkları ve Doğum bölümünü, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu.

Türkiye’de kadın sağlığı konusunda pek çok ilklere imza attı.

Ekip çalışmasına çok önem verdi ve Jinemed çatısı altında farklı dallarda uzmanlaşmış jinekoloji doktorlarıyla yıllarca çalıştı ve hala çalışmaktadır.

2000 yılında Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi’ni, 2005 yılında da Jinemed Hospital ve Jinemed Tüp Bebek Merkezleri’ni hizmete açtı.

“Kanıta dayalı tıp” felsefesini çalışmalarında primer amaç edinmiş ve bilimselliği her zaman en ön planda tutmuştur.

1978 doğumlu Pınar ve 1980 doğumlu Uğur hayatında en güzel başarılarıdır.

Op. Dr. Ömer ÖZDEMİR

Tüp Bebek & Kadın Hastalıkları

1965 yılında doğdu. Ankara Namık Kemal İlkokulu ve Ortaokulunu bitirdikten sonra, 1981 yılında Ankara Fen Lisesinden, 1987 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1989 yılında Federal Almanya’ya gitti. Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Üreme Endokrinolojisi dallarında uzmanlığını aldı. Asistanlık döneminin ilk yılından itibaren infertilite ve tüp bebek bölümünde çalışmalarına başladı. Uzmanlık sonrası dönemde de çeşitli Tüp Bebek merkezlerinde aktif olarak görev aldı. 1999 yılında Türkiye’ye döndü.

1999-2010 yılları arasında Kadıköy Vatan Hastanesi, İsviçre Hastanesi, Hattat Hastanesi bünyesindeki Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri’nde sorumlu IVF hekimi olarak görev yaptı. 2010-2014 yılları arasında Kuzey Irak-Erbil’de ANATOLIA Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi’ni kurdu ve aktif olarak görev yaptı.

Mayıs 2014 tarihinden bu yana İstanbul’da Kalamış Tüp Bebek Merkezi’nde görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Meriç KARACAN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlayarak uzman oldu. 1992-1995 yılları arasında A.B.D.’de Robert Wood Johnson University ve State University of New York’da Üreme Endokrinolojisi bölümlerinde doktora sonrası eğitimini yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra 1995 yılında İnternational Hospital – İstanbul’da Tüp Bebek Merkezinde çalışmaya başladı. 1998 – 2003 yılları arasında merkezin sorumluluğunu yürüttü. 2003 yılında ekibimize katıldı. 1998 doğumlu Zeynep adında bir kızı vardır.

Asıl içerikler gelince sayfa tamamlanacak.