Amacımız hamilelik, doğum ve doğum sonrası süresince sizlere yardımcı olmaktır. Uygun egzersiz programı ile, hamilelik süresince kondisyon ve statik değişikliklere bağlı olarak oluşabilecek ağrıları azaltmak amaçlanır. Gevşeme programı vücudu doğuma daha iyi hazırlar. Nefes egzersizleri doğum sırasında yeterli oksijen almanızı ve nefes üzerindeki konsantrasyon doğumda rahatlamayı, kontrollü olmanızı sağlar. Sezaryan doğumlarında, doğum sonrası daha güçlü, sağlıklı ve rahat olmanızı sağlayacak yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Duğuma Hazırlık Programı

I. POSTÜR DEĞERLENDİRME

Her hamilenin vücudu ve hamileliği yaşayışı farklıdır. Yaşam şekliniz, alışkanlıklarınız, çalışma hayatınız göz önünde bulundurularak sizin için özel egzersiz ve öneriler hazırlanır. Bunlar evde her gün uygulamanız gereken basit hareketlerdir.
Hamilelik sırasında görülen bel ağrısı, siyatik, bacak krampları, varis, kabızlık, hemoroid, uykusuzluk, gaz, mide yanması, diş eti kanamaları, burun tıkanıklığı, terleme, çatlak, sık idrar yapma, el ve ayaklarda ödem şikayetleriniz için doğal terapi yöntemleri uyguladığımız etkili yöntemlerdir.

II. HAMİLE EGZERSİZ SINIFLARI (4-9 AY)

Hamilelikte kilo ile birlikte farklılaşan vücudumuzu korumak ve güçlendirmek, düzgün-doğru duruşu öğrenerek sağlıklı rahat bir hamilelik yaşamak; normal doğum planlıyor iseniz doğum için gereken nefesler ve teknikleri ile sağlıklı bir doğum yapmak; sezaryan doğumları için doğum sonrası nefes uygulamaları, pozisyon ve hareketleri öğrenmek.

Yürüyüş, hamilelik sırasında oluşabilecek bel ağrısı, ödem, adale ağrıları gibi problemler için yetersiz kalmaktadır.

Doktorunuzun onayı ile katılabileceğiniz egzersiz programları her dönemde kolaylıkla yapabileceğiniz ve zevk alacağınız egzersizlerden oluşmaktadır.
EGZERSİZ, hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerinde vücudun uyumu ve sağlığı açısından gereklidir.

III. ANNE VE BABA OLMAK

Hamilelik, doğum, bebek bakımı gibi doğum sonrası hemen ihtiyacınız olacak konularını içeren eğitim programları anne ve babalar için rehber olacak, bebeğinize bilinçli ve güvenle yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı ve kolay bir doğum dileğiyle.

Fizyoterapist
Oya KOÇER

Sağlıklı ve mutlu günler dilerken diyoruz ki;
“Hayat bizimle başlar”