Estetik Diş Hekimliği

Beyazlatma

Bazı insanlar günde iki kere dişlerini fırçalayarak ve düzenli doktor kontrollerinde yapılan temizlikle sağladıkları diş beyazlıklarından memnundur. Tabii ki herkes daha beyaz ve çarpıcı gülüşlere sahip olmak ister. Beyazlama dişhekiminizin kontrolü altında, muayenehanesinde (office bleaching) yaklaşık 30 dakika içinde veya sizin evinizde yaklaşık 5 günlük bir uygulama sonucu çok daha beyaz ve çarpıcı bir gülüşe sahip olmanızı sağlayan sistemdir. Dişin hiçbir yapısına zarar vermeyen bu uygulama dişlerin yapısında yıllar içinde oluşmuş olan, temizlikle çıkmayan lekelenmeleri dişlerinizden uzaklaştırır ve çok daha temiz ve beyaz görünümlü dişlere sahip olmanızı sağlar.

Laminate Veneerler

Aralarında boşluklar olan, ilaç tedavisi sonucu oluşmuş çok koyu renklenmeler, şekil bozuklukları olan, uçlarında kırıklar veya dizim dışı kalmış dişlerin tedavisinde kullanılan bu yöntemle herkes daha güzel gülüşlere sahip olabilir.

Porselen laminate veneerler dişlerin sadece ön yüzeylerinden 0.3 ila 0.7 mm. arası madde kaldırarak yapıştırılan porselen yapraklardır. Dişin renk, form ve fonksiyonunun yeniden düzenlemesindeki en konservatif yöntemdir. Çok ince oldukları, tamamen porselenden hazırlandıkları için doğal diş görüntüsünü mükemmel taklit ederler. Metalsiz olan porelenin ışık geçirgenliği çok yüksek olduğundan dişe bu kadar benzerler. İnceliklerinden dolayı tek başlarına son derece kırılgan olan laminate veneerler, dişe özel bir yöntemle yapıştırılırlar. Bu son derece hassas yapıştırma işleminden sonra dişle bütünleşen porselen yaprakcıklar darbelere karşı dayanıklı hale gelmiştir. Dişten de ancak kesilerek sökülebilirler. (adeta fayans gibi)

Hastalarımızın her birine yüzüne, dudaklarına, tarzına, gülümsemesine özel olarak gülüş tasarımları yapılmaktadır. Burada hekimin bilgisi, tecrübesi yanı sıra hasta ile çok iyi iletişim içinde olunup hastanın kendisi için ne istediğinin tespiti çok mühimdir. Henüz dişlerin laminate veneerler için hazırlık safhasına bile geçmeden hasta-doktor-seramist arasında yapılan ön çalışmalar ve görüşmelerle hedeflenen renk, form ve boyutları ile hastaya yeni gülüşü 3 boyutlu olarak gösterilir. Böylece işlemler bittikden sonra hasta hoşlanmadığı gülüşle başbaşa kalmaz, tam tersine yeni gülüşüyle özgüveni çok daha artmış olarak kliniğimizden gitmektedir.

Porselen laminate uygulaması ile gülüşü tasarlanmış hastaların olması gereken ağız bakımları dışında yapmaları gereken ekstra bir bakım yoktur. Yüzeyleri adeta diş dokusu gibi cilalı olan laminate veneerleri kullanan kişi diş dokusu ile porselen arasında farkı ayırt edemez.