• Bölümlerimiz

Tüp Bebek

Çocuğunuz olamıyorsa; Tüp Bebek deneyin!

Tüp bebek kimlere yapılır? Tüp Bebek Nasıl yapılır? Başarı şansını neler arttırır, başarısızlık neden olur? Başarısız tüp bebek denemelerinden sonra neler yapılabilir? Kaç yaşına kadar tüp bebek yapılabilir? Kimlere tüp bebek yapılamaz ?

Myom

Rahim Yumruları

Ortalama 14 yaşından itibaren kadınlar düzenli olarak yumurtlamaya başlar. Yumurta normalde folikül adı verilen kesecikler içinde gelişir. Çatlayan kesenin içinden yumurta dışarı tüplere doğru atılır. Bazen kese büyümesine rağmen çatlama oluşmaz ve büyük olarak kalır hatta 4 cm’e kadar ulaşabilir. İçindeki sıvının normal şartlarda kendi kendine kaybolması gerekir ancak bu sıvı kaybolmazsa folikül kisti denen yumurtalık kisti ortaya çıkar.

Rahim Kanseri

Kadın kanserleri, kadınlarda kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci ölüm nedenidir ve giderek artmaktadır. Bu tip kanserlerin önemli bir bölümünde erken tanı mümkündür ve hayat kurtulabilmektedir.

Kanserde erken tanı gerçekten hayat kurtarmaktadır.

Yumurtalık Kanseri

Vajinal ultrason yaparak rahim ve yumurtalık kanserinin erken tanısını koymak mümkündür ve Jinemed’de bu işlemlerin hepsi dikkatli bir şekilde yapılmaktadır.

İdrar Kaçırma

Kadınlar için önemli bir sağlık sorunu olan idrar kaçırma her beş kadından birinin derdi.

Oysa kadının iş, sosyal ve özel yaşantısında ciddi sorunlara yol açan idrar kaçırmanın tedavisi, modern tıp yöntemleri yanı sıra basit egzersiz ve eğitimlerle mümkün olabiliyor.

Gebelik ve Doğum

Transfer gününüze göre transferi takip eden 10 ile 12. günde kanda gebelik testi yaptırmanız istenmektedir. Hastaların transferi takip eden dönemde adet görmeleri halinde bile bu testin yapılması önerilmektedir. Çünkü vajinal kanama gebelik olmadığı anlamına gelmemektedir.

Tekrarlayan Düşükler

2’den fazla düşük olmuşsa anne ve babanın genetik açıdan tetkiki düşüklerin kalıtımsal olduğunu gösterebilir.

Tekrarlayan düşüklerin başka bir sebebi de, annede kanın pıhtılaşmaya normalden fazla ytatkın olmasıdır. Hamilelik öncesi pıhtılaşmayı engelleyecek bir tedavinin başlaması bu nedenle oluşabilecek gebelik kayıplarını engelleyecektir.